האם אתה הטיפוס שיזניק את העסק שלך

September 11, 2017

בזמן הזנקת העסק אנחנו פוגשים בעלי עסקים שונים. כל אחד מהם מגיב ופועל בדרך שונה ברגע שהוא נתקל בקושי או באתגר קשה. והאתגר הקשה ביותר הוא מה שאנו מכנים אתגר תהליך הלימוד.

 

ישנו דפוס כמעט קבוע בתהליך הלימוד והצמיחה של בעלי עסקים.

באופן יחסי ההתחלה בדרך כלל מראה התקדמות מסוימת ולפעמים אפילו מדהימה ולפתע (וזה קורה לכל אדם בכל תחום ובכל עסק) אנחנו מגיעים לנקודת הפלאטו או הישורת (מישור). פלאטו הוא מושג שרובינו שמענו אותו ולא תמיד מבינים במה מדובר.

המושג פלאטו משמעו בלטינית מישור, והוא מתייחס לתקופה בעסק שבה למרות שאנו ממשיכים לעשות בדיוק מה שלמדנו ושהביא לנו צמיחה עד כה, העסק מסרב להמשיך לצמוח. הוא תקוע ולרוב גם מתחילה נסיגה.

 

כאן אנו פוגשים 3 טיפוסים שדרך ההתנהלות שלהם שונה ברגע שהם מגיעים לנקודת הפלאטו:

 

החובבן, העקשן והמקצוען.

 

החובבן: עבורו זוהי תקופה קשה מאוד, לא מתגמלת ומעוררת את תחושת הייאוש. בנקודה הזאת החובבן בדרך כלל נכנע ועוזב או משלים עם העובדה שהעסק שלו יישאר קטן.

 

העקשן: זוהי תקופה שמעוררת אותו לתהליך של עשיה מטורפת. אנשים אלה לא רואים ממטר ונכנסים לאמוק של חיפוש אחר פתרון שיניע אותם קדימה...

הם מנסים את זה ואולי כך... ואולי כך... וננסה גם את זה... ואת זה עוד לא ניסינו.. אולי ננסה שוב... ועוד פעם... אה יש לי רעיון אחר... ושוב... ושוב... ושוב ו... בום פתאום הוא שוב בנסיקה.

 

העקשנים ברובם משיגים תוצאה, אך הם מגיעים עייפים וסחוטים וקשה לומר שהם נהנים מהתהליך המתמיד של הצמיחה. כי כשאתה עובר את המכשול הראשון, נחש מה,  הפלאטו הבא יגיע בקרוב ואתה שוב תהייה בעשייה מטורפת. וכן הלאה.

 

המקצוען/המומחה: ראשית הוא מודע לתהליך, הוא יודע ומצפה לו. אז כיצד הוא מגיע לשלב הבא בקלות ובמהירות? פשוט, הוא יחפש אדם שהוא יכול ללמוד ממנו כיצד עושים זאת.

אם לא עשית זאת מעולם (הזנקה והצלחה עסקית) יש לך 2 אפשרויות

  1. לקחת שותף עסקי שכבר עשה את זה ושיכול לקחת את העסק שלך ולהזניק אותו.

  2. להשתמש בייעוץ, ליווי ואימון עסקי כדי שידריכו אותך וילוו אותך

תהליך הזנקה עסקית דורש יכולת להתגבר על מכשולים ואתגרים בדרך להשגת היעד האולטימטיבי והוא תלוי בעיקר בך, בעל העסק, ובדרך ההתמודדות שלך בתהליך.

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

©2017 by Gostart - Think2be ltd